Hologramy – jakie są ich najpopularniejsze sposoby wykorzystania

Historia obrazów holograficznych nie jest najdłuższa, ponieważ będzie liczyć zaledwie kilkadziesiąt lat. Pomimo że teoretyczne podstawy holografii wymyślono przed ponad stu laty, to dopiero wynalezienie precyzyjnych laserów umożliwiło zrobienie pierwszych obrazów holograficznych. Dzisiaj z mieniącymi się kolorami tęczy naklejkami ma się do czynienia na co dzień, ponieważ chociażby się one znajdują na każdym banknocie, którym się płaci w sklepie, lecz również i na wielu przeróżnych rzeczach.

Obecnie hologramy w głównym stopniu są wykorzystywane do zabezpieczania rozmaitych dokumentów, środków płatniczych czy jakiś cenniejszych przedmiotów. Wynika to z tego, że w odróżnieniu od normalnego druku bardzo trudno się je podrabia. Do ich produkowania są bowiem wykorzystywane specjalne urządzenia, a poza tym zamówienia są weryfikowane pod kątem tego, czy ktoś nie zamierza ich użyć do niezgodnych z prawem celów.

Na takim hologramie można zawrzeć najróżniejsze informacje, począwszy od napisów i rysunków, a skończywszy na kodach QR czy nawet obiektach 3D. Jeśli druki zabezpieczone posiadają mają jeszcze wyższą ochronę, to można na nich wstawić jakieś ukryte znaki albo bardzo małe teksty, widoczne wyłącznie po zastosowaniu specjalistycznego sprzętu. Jeśli ktoś chce, to użyć może zalet holografii również do poprawienia wyglądu i estetyki swoich wyrobów. Bardzo dobrze nadają się do tego celu folie holograficzne, które pod wpływem padających promieni świetlnych będą się mieniły niezwykłymi barwami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić