Czemu wybór sprawdzonego psychologa jest tak ważny dla skuteczności leczenia

Wizyta u psychologa bardzo różni się od wizyt w innych poradniach. Tam wizyty najczęściej są konkretne i rzeczowe, opierają się na wywiadzie, przebadaniu pacjenta oraz wynikach badań diagnostycznych. Lecz w przypadku, gdy coś dolega duszy, to wyszukanie przyczyn, a tym bardziej skutecznego sposobu poradzenia sobie z danym problemem wcale takie proste nie jest. Żeby psycholog miał możliwość dowiedzenia się czegoś, to niekiedy potrzebuje kilka czy kilkanaście rozmów. Podczas nich stopniowo buduje zaufanie z pacjentem, który również stopniowo się otwiera i coraz więcej mówi.

Na wszystkie te rzeczy trzeba czasu, lecz również i dużego zaufania, szczerości i szacunku. Jeżeli to się nie pojawi, to raczej nie ma szans na to, aby leczenie było skuteczne. Zdarzają się niekiedy sytuacje, kiedy któraś ze stron rezygnuje po jakimś czasie z dalszej współpracy, bo nie widzi w tym sensu. Dlatego też już na samym początku, podczas wyboru psychologa należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Takiego specjalisty najlepiej szukać w sieci, na przykład przez wpisanie w wyszukiwarkę hasła terapia małżeńska radom i przeglądnięcie otrzymanych wyników. Można przy okazji można od razu sprawdzić napisane przez dotychczasowych pacjentów opinie, które dużo mogą powiedzieć na temat jakości leczenia takiego psychologa. Niezwykle istotne jest oczywiście wykształcenie, na pewno to być powinna osoba która skończyła kierunkową uczelnię a także dodatkowe szkolenia i kursy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić