Zalecane w wielu specjalizacjach – łożyska oraz napędy

Olej silnikowy jest typem oleju, który używa się do smarowania rozmaitych napędów spalinowych. Newralgicznym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest natarcie podzespołów ruchomych, zmniejszając ich tarcie, w jaki sposób silnik, czy łożyska – więcej na silniki Promotor. Drugorzędnym zadaniem oleju silnikowego będzie to, iż oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność i pomniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są wtórnymi sztucznych związków syntetycznych ropy naftowej i innych towarów używanych do wyrobów oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się głównie z węglowodorów, związków organicznych złożonych w całości z węgla oraz wodoru. Dostaje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do jakiego dodaje się szereg dodatków, polepszających ich działanie.

Akcesoriami z reguły używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krystalizowania oraz pienienia się oleju, wzmagające smarność oraz dyspersyjne. Jest dużo rodzajów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość oraz markę. Olej silnikowy jest smarem, który wykorzystuje się w silnikach spalinowych. Pomiędzy innymi, używa się go do silników w autach, motocyklach, autobusach, carts, łodziach, kosiarek do trawników, traktorach, pociągach, aeroplanach; przeróżnym wyposażeniu w budownictwie oraz rolnictwie i silnikach statycznych, w jaki sposób na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się ponieważ w silnikach są części, jakie poruszają się w bardzo małych odległościach od siebie i powodują tarcie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić