Na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas wyboru sportowego tłumika

Jeśli ktoś będzie chciał poprawić parametry albo wygląd posiadanego auta, to niejednokrotnie będzie się decydował na poddanie go jakiemuś tuningowi. Najczęściej właściciele aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do jakiego zalicza się między innymi wymiana tłumików na sportowe modele. Normalne tłumiki są projektowane tak, aby zagwarantować możliwie jak największe wyciszenie, a kwestia mocy silnika jest tu drugorzędna.

W modelach sportowych zwiększa się przepływ spalin, co skutkuje z jednej strony zwiększeniem mocy jednostki napędowej, a z drugiej zmienia też dźwięk wydawany przez samochód. Jeśli jednak decydował się ktoś będzie na takie rozwiązanie, to pamiętać powinien o paru ważnych rzeczach. Przede wszystkim takie tłumiki przelotowe muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, szczególnie jeżeli chodzi o ich poziom głośności.

Sprawdzone firmy, takie jak na przykład RM motors posiadają w swojej ofercie wyroby które ten warunek spełniają, lecz na rynku można też trafić na modele, jakie mogą nie przejść badań technicznych lub spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Ważna będzie też dobra jakość wykonania, to znaczy w pierwszej kolejności zastosowane materiały do produkcji, ale też dostosowanie do danego modelu samochodu. Jeżeli ktoś będzie chciał iść jeszcze jeden krok dalej, to pokusić się może o montaż w posiadanym samochodzie downpipe audi. Rozwiązanie to także może zwiększyć dodatkowo moc silnika o kolejne parę mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić