Sprawdzenie wymogów umowy wypożyczenia wozu

Każdorazowo przed użyczeniem samochodu trzeba uzyskać szczegółowe warunki umowy. Nawet jeśli zatrudniony wypożyczalni poinformuje kontrahenta o wszystkich zapisach umowy i nakreśli gruntownie kontrahentowi wszystkie warunki wypożyczenia i zwrotu samochodu, należy szczegółowo przeczytać umowę.

W większości wypadków wszystkie warunki wypożyczenia są zawarte w umowie, niemniej zdarza się, iż wypożyczalnie zawierają w umowie zapis, że kontrahentowi znany jest od początku do końca regulamin wypożyczalni. W takim przypadku należy również uczynić gruntownie wszystkie zapisy owego regulaminu. Jest to szczególnie ważne w przypadku rezerwacji samochodu drogą internetową. W takim przypadku klient zawiera umowę już w chwili złożenia zamówienia on-line, w związku z tym w momencie odbioru samochodu z wypożyczalni winien już się do nich wykorzystywać. W przypadku rezerwacji online należy jednakże obowiązkowo w momencie fizycznego wypożyczania samochodu prosić o papierową wersję umowy oraz warunków wypożyczenia samochodu.

Posiadanie takiego dokumentu może być zwłaszcza korzystne w przypadku konieczności rozstrzygania sporów powiązanych z ewentualnymi kłopotami połączonymi w wypożyczonym autem – sprawdź wypożyczalnia samochodów Kielce. Jednym z zapisów umowy jest dokładne określenie terminu oddania samochodu po upływie czasu, na jaki opiewa umowa wypożyczenia. Nie należy powstrzymywać się wyłącznie do sprawdzenia daty, niemniej jednak przede wszystkim spowodować, czy umowa nie zawiera dokładnych ram czasowych z precyzją do jednej minuty. W praktyce zdarza się, iż umowa obejmuje okres wypożyczenia z uwzględnieniem dokładnego czasu zwrotu wozu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić