Honda Civic – przetestuj, jak dbać o silnik?

Niesłychanie znaczącym elementem pracy silnika jest elastyczność. Musimy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy sprawne wyprzedzanie. W przypadku porównania tych samych samochodów o pokrewnej pojemności oraz mocy najważniejszym szczegółem różnicującym je będzie oczywiście elastyczność. Dla normalnego użytkownika samochodu świadczy ona możliwość płynnego przyspieszenia od najmniejszych obrotów na danym biegu do najważniejszych. Mierzymy ją w Nm, inaczej newtonometrach. To jednostka stworzona specjalnie dla określenia tego parametru. W dziennej jeździe znacząca jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W wozach, gdzie mamy mały moment obrotowy i elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w przypadku dużych obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Wskutek tego też ważne jest, żeby płynnie przemieszczać się i nie niepokoić się o wyprzedzanie wybranie w najwyższym stopniu ogromnego momentu obrotowego, jaki zagwarantuje nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest znacznie wyższy, kiedy zastosujemy jak wyeliminować zgrzyty przy zmianie biegów. Jednym z najważniejszych elementów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak prędko będziemy mogli osiągać maksymalne prędkości i cieszyć się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej możemy przyspieszać na jednym biegu. Najświeższe rozwiązania w skrzyniach biegów obok popularnych już automatach to skrzynie o oznaczeniu DSG. Cechą charakterystyczną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wynalazek niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model auta w jakim pozostała zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wówczas było wiadome, że budowa i działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie i coraz więcej wozów będzie wyposażone naturalnie w tą przekładnię. Podwaliną działania skrzyni biegów DSG jest przeznaczenie nadmienionego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Oczywiście sześciostopniowe zestrojenie całości jest niezwykle odpowiednie i efektywne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić