Haki holownicze – bezpiecznie ciągnąć naszą przyczepę kempingową

Razem z przystąpieniem do Unii Europejskiej, zmieniły się nieco przepisy regulujące ich sprzedaż. W szczególe dzisiaj mogą być rozprowadzane tylko oraz zaledwie takie haki, jakie posiadają pełną homologację europejską. Wybierając hak holowniczy do przyczepy kempingowej, należałoby zaznajomić się z oznaczeniami, na nim zawartymi – jeżeli chodzi o kempingową, przekonaj się na centrum kempingowe. Każdy hak, który ma homologację ma bo nadrukowaną małą literkę e oraz numer kraju, w którym homologacja została wykonana.

Również na terenie stworzonego przez nas kraju, są w stanie być od momentu wejścia do Unii, wyprzedawane haki, które posiadają taką homologację. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup wskazanego haka, warto wcześniej dowiedzieć się, jaki jego typ będzie odpowiedni dla prowadzonej przez nas przyczepy kempingowej.

W sklepach z częściami motoryzacyjnymi haki nie są tak ogólnodostępne, jak ma prawo nam się wydawać. Z reguły są one sprowadzane na właściwe zamówienia konsumentów. Właśnie dlatego w pewnych momentach należałoby poszukać jednostkę, która jest zarówno producentem, jak oraz dystrybutorem tego rodzaju urządzeń. Jesteśmy w stanie wyróżnić trzy typy haków holowniczych. Pierwszy z nich jest instalowany do wozu na stałe.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić