Folie stosowane w ogrodnictwie – jakie są ich podstawowe rodzaje

Współczesne ogrodnictwo korzysta coraz częściej z najróżniejszych folii. Naprawdę często Folie Warte Polymers wykorzystywane są chociażby do budowania różnego rodzaju tuneli. Tunele takie zabezpieczają przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a jednocześnie zapewniają w środku odpowiednią wilgotność i temperaturę. Na rynku znajdzie się wiele różnych odmian tego produktu, które różnią się właściwościami, parametrami technicznymi i ceną.

Z tego też powodu jeśli ktoś będzie planował się zająć uprawianiem warzyw czy kwiatów i zamierza robić to w tunelu, to nie będzie miał żadnego problemu z wyborem optymalnego rozwiązania. Przede wszystkim istotne jest to, na jaki czas taka folia będzie kupowana. Modele dedykowane na dwa sezony, czyli wiosnę i lato są znacznie tańsze, lecz wynika to z tego, że są po prostu mniej wytrzymałe i cieńsze. Z tego też powodu niejednokrotnie lepszą opcją będzie kupienie wieloletniej folii, bo tego typu modele posiadają jeszcze dodatkowe wzmocnienia zwiększające ich poziom wytrzymałości.

Można się też zastanowić nad wyborem folii kilkuwarstwowej, która jest znacznie trwalsza i solidniejsza. Lecz w przypadku takich wersji sprawdzić należy jak w nich wygląda kwestia przepuszczalności światła słonecznego. Ten parametr jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju roślin, jeśli światła będzie zbyt mało to mogą one nie mieć optymalnego mikroklimatu. Takie folie dostępne są w wielu rozmaitych wielkościach, w wielu przypadkach można też kupić je dokładnie na wymiar.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić