Czemu korek dobrze się sprawdza przy wykończeniu wnętrz

Jeśli ktoś miał kiedykolwiek w ręce korek po szampanie lub winie, to pamięta z pewnością, że jest on lekki i elastyczny. Takie korki wykonuje się z kory specjalnych gatunków dębów, które przede wszystkim rosną w Hiszpanii i Portugalii. Jak się jednak okazuje, możliwości na wykorzystanie specyficznych właściwości korka jest znacznie więcej. Powszechnie zaczęła między innymi korzystać z niego branża zajmująca się wykończeniem wnętrz.

Świetne techniczne parametry na przykład mają podkłady zrobione z korka. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, przez co gwarancją wiele lat bezproblemowego użytkowania. Zapewniają jednocześnie wysoką elastyczność i izolację termiczną, co ma wpływ na wygodę mieszkania. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może do paneli też zastosować od razu listwy korkowe, także one bowiem wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie.

Jak się okazuje, ostatnio często korek pojawia się też w formie paneli naklejanych na ścianę. Ogromna różnorodność jeśli będzie chodziło o barwy i wzory powoduje, że można w ten sposób tworzyć naprawdę ciekawe aranżacje. Które jednocześnie zapewnią odpowiedni mikroklimat w środku, bowiem korek z jednej strony dobrze izoluje i ociepla, a jednocześnie chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwojem pleśni i grzybów. Tak więc jeżeli ktoś szuka niebanalnego pomysłu na swoje wnętrze, to powinien rozważyć na przykład wyroby korkowe. A sklepy, które mają takie w ofercie można znaleźć w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce słów korek na ścianę w rolce.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić