Wynajem przyczepy kempingowej – skąd pomysł kempingów?

Biwakowanie na campingu nie jest naturalnie darmowe, jakkolwiek agregacja wszelkich opłat nie przeraża letników. Płacimy za osobę za dobę. Koszty nie są gigantyczne, a dzieci zawsze mają zniżki. Nieraz są także rabaty dla rodzin oraz przy dłuższych pobytach.

Płacimy również za ustawienie wozu lub też przyczepy oraz pobieranie energii elektrycznej. Za pobyt z pupilem też niekiedy musimy na domiar tego zapłacić, chociaż nie jest to normą. Ewidentnie należy pamiętać aby sprzątać po zwierzęciu i starać się, by nie zakłócało ono spokojnego odpoczynku innym wczasowiczom. W ceny wliczona jest należność klimatyczna oraz możliwość korzystania z węzła sanitarnego. Opłaty kwater, jeśli takowe znajdują się w pobliżu campingu, również nie są gigantyczne.

Mamy prawo nocować w domach krajoznawczych w sezonie zapłacimy blisko stu złotych, a mamy do dyspozycji cały domek (jeden lub ewentualnie dwa pokoje) z toaletą. Ze względu na małe ceny, campingi radują się niezwykłą popularnością. Ze wszystkich pól biwakowych w Polsce korzysta rocznie ponad sto tysięcy osób, a parę procent stanową turyści z zagranicy. Pole biwakowe bądź pole namiotowe czy też campingowe to miejsce ogrodzone, gwarantujące nocleg w namiocie, przyczepie lub ewentualnie domku turystycznym, które nie jest chronione. Pole namiotowe jest w wielu przypadkach położone w jakimś interesującym miejscu: nad jeziorem, niedaleko morza, w malowniczym zakątku, niedaleko Parku narodowego, ruin zamku, jakiejś atrakcyjnej budowli.

Pole campingowe wyposażone jest w sanitariaty z prysznicami z ciepłą oraz zimną wodą i toaletami dopasowanymi dla osób niepełnosprawnych – jeśli pragniesz wynająć przyczepę, zobacz centrum campingowe. Są także podłączenia elektryczne dla przyczep campingowych, ławki, kosze na śmieci, miejsca na ognisko, a w pewnych momentach również wypożyczalnia wyposażenia turystycznego czy sklepik spożywczy. Na polu biwakowym zawsze znajdują się punkty poboru wody pitnej i bazowe urządzenia sanitarne, takie jak prysznice, umywalnie, toalety. Dzisiaj najwięcej pól campingowych znajduje się w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, warmińsko – mazurskim i wielkopolskim, albowiem odnajdują się ta w najwyższym stopniu atrakcyjne turystycznie obszary.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić