W jaki sposób tworzyć pozytywny wizerunek firmy – torby ekologiczne

W dzisiejszych czasach w niejednym sklepie możemy się spotkać z eko artykułami. Charakteryzuje je kolosalna rozpiętość ze względu na swój ekologiczny zakres. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przeznaczane ekologicznym towarom. Nasza wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma oraz niejednokrotnie nie przywiązujemy uwagi do oznakowań odnajdujących się na opakowaniach.

Jednak symbole te mają gigantyczne znaczenie i nie bez powodu są umieszczane na etykiecie – również, jeśli gra toczy się o torby ekologiczne, jak torby bawełniane reklamowe. Oznaczeń tych jest niezwykle wiele i warto chociażby część z nich zapoznać.

Kiedy tak właściwie przy towarze zobaczymy identyfikator z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, że konkretny artykuł należy do żywności, jaka spełnia nadzwyczaj surowe normy oraz nie jest to produkt z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, i u dołu „pozbawiony FCKW”. Oznacza to artykuł, który jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol prezentuje Błękitnego Anioła oraz jest on przyznawany przeróżnym towarom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeżeli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierząt, czy też roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem określanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie mnóstwo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy produkcie mówią nam, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwstawnych zabijaniu zwierząt przygotowywano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Też opakowania biodegradowalne posiadają własne oznaczenie i mówią nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Poprzednim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przypisywany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić