Urokliwe miasteczko – wyspa z zachwycającymo widokami

Mali Lošinj to cudowne miasteczko – wyspa z oszałamiającymi krajobrazami. Na początku było miastem portowym, jak dużo innych miasteczek na terenie Chorwacji. Tętniące życie toczy się tutaj w centrum: sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, robiąca idealne wrażenie natura. Opłaca się wybierać się na przechadzkę długa uliczką nadmorską.

Mali Losinj leży w największej zamkniętej zatoce wśród okolicznych wysepek, czyli w Augusti. To jedno z największych miast na wyspie na Morzu Adriatyckim. Pierwsze informacje o tym miejscu notuje się już w XII wieku. Wtedy 12 chorwackich rodzin przybyło na wyspę Losinj. Obecnie miejsce to jest cenione za wspaniałą przyrodę, jak i wiele zabytków nawiązujących do jego burzliwej przeszłości. Więcej informacji da się znaleźć na stronie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Pośród miejsc wartych zwiedzenia bez wątpienia wymieniać można: wille wywodzące się z pochodzącej z Austrii arystokracji, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku wraz z fontanną z dwoma delfinami wyrzeźbionymi w kamieniu dla wspomnienia przypłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, pachnący ogród ziół leczniczych, pomnik Ambroza Haracica, a więc znanego wywodzącego się z Chorwacji botanika a także pomnik Josipa Kasmana, sławnego na całym świecie śpiewaka operowego pochodzącego z tego miejsca. Już sama lista wskazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem wartym dostrzeżenia. Chorwacja już od wielu lat znajduje się na liście krajów chętnie odwiedzanych.

Na tyle urocze wyspy jak zaprezentowana zachęcają do odwiedzin. Wielbiciele cudownych plaż powinni oglądać te plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, bądź Poljana. W pamięci z pewnością zapiszą się również zatoczki: Suncana, Engleza, Valdarke, bądź Zabodarski. Poleca się tu kąpiele i odpoczynek pod sosnowymi drzewami. Wspomniana wyspa jest idealnym miejscem na urlop. Z pewnością, jej niezwykłości nie można będzie zapominać. Niezależnie od faktu, jak ktoś lubi wypoczywać, znajdzie tu coś dla siebie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić