Terapia rodzinna u psychologa dziecinnego

Sprzedawane przez nas familie są bardzo rozmaite. O ile model takiej rodziny jest wszędzie podobny – są rodzice i dzieci, czasami dziadkowie, o tyle relacje między członkami takiej familii w każdej familii są przeróżne. Dużo osób ma szczęście żyć i funkcjonować w pełnych, radosnych familiach. To przykre są i rodziny patologiczne, w pewnych momentach są to familie wielodzietne, z kłopotami. Trudności takie nie są związane tylko z problemami finansowymi – te w wielu wypadkach da się rozwiązać.

Czasem patologia polega na tym, ze w rodzinie jest siła, rodziciele są uzależnieni, dzieci zapuszczone. Takie pędraki w wielu przypadkach zdane są same na siebie, nie mają co liczyć na pomoc rodzicieli. Młodzi ludzie takie są krzywdzone. Konieczne jest pomaganie takim dzieciom, takim familiom. Formą wsparć jest kuracja familijna. Każdy psycholog dziecięcy jest w stanie podjąć się takiej terapii rodzinnej.

Wielokrotnie terapia taka rozpoczyna się od spotkań psychologa z dziećmi – https://poradnia-harmonia.pl/psychoterapia-warszawa/. Od dzieci wolno dużo się dowiedzieć, wolno uzyskać pewien opis sytuacji, jaka panuje w domu, można dowiedzieć się o problemach, jakie dręczą rodzinę. Terapia familijna ma na celu poparcie takiej rodzinie, pomoc i dzieciom oraz rodzicom. A niekiedy taka pomoc jest wręcz niezbędna. To jedyna szansa na to, by zdołać kolejny raz zacząć żyć normalnie, by móc radzić sobie z emocjami, lecz oraz trudnościami, które przecież w każdej rodzinie się pojawiają. Zawsze psycholog dziecięcy stara się wyjaśnić takie trudności, stara się dać słuszne rady i w głównej mierze stara się zacieśnić więzi pomiędzy wszystkimi członkami rodziny.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić