Tajemnica udanego i trwałego makijażu a makijaż permanentny

W codziennym języku używamy wielu słów nie zastanawiając się nad ich dokładnym znaczeniem i pochodzeniem. Rozumiemy, co świadczą i to przeważnie nam wystarcza. Czasami warto jednak przyjrzeć się bliżej etymologii niektórych wyrazów. Na przykład moda. Chociaż wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym jest, to tak w samej rzeczy nie wiadomo, w jaki sposób to słowo zabrnęło do naszego języka. Nieco prostsze jest ustalenie pochodzenia słowa makijaż.

Język polski zaczerpnął je z francuskiego, w jakim maquiller oznaczało udawanie czy też fałszowanie. W pewnym sensie sztuka makijażu jest wariantem oszustwa, ponieważ to właśnie dzięki niej dopuszczalne jest nie tylko wyeksponowanie walorów własnej urody, ale też zamaskowanie słabszych detalów. Make-up to umiejętne udawanie, że jesteśmy piękniejsi.

Świetnie oddaje tę intencję angielski wyraz make up, który bywa wykorzystywany równie w wielu przypadkach jak rodzimy makijaż, szczególnie przez kompetentnych stylistów czy kosmetyczki. W niezmiernie literalnym tłumaczeniu make up oznacza przecież podnoszenie. Wolno zapytać, podnoszenie czego? To oczywiste: urody i jej walorów. Jednym słowem: upiększanie. Służą do tego liczne kosmetyki, również o aspektach pielęgnacyjnych, jak oraz tak zwane preparaty kolorowe, jakie kojarzymy naturalnie z makijażem czyli malowaniem.

Preparaty to słowo pochodzenia greckiego, w jakim oznaczało technikę ozdabiania. Paradoksem wydaje się dążenie do tego, aby makijaż był niewidzialny, jakkolwiek ciekawą opcją jest także ten permanentny – makijaż permanentny oczu warszawa. Przecież chodzi właśnie o wynik poprawienia urody, podkreślenia jej mocnych atutów, zwrócenia uwagi na rysunek oczu czy ust. A niemniej jednak coraz modniejszy staje się makijaż definiowany jako no make up, jakiego najistotniejszą właściwością jest wywołanie wrażenia, iż na twarzy nie ma żadnego makijażu. To odpowiedź na nowomodny trend w modzie, który stawia na naturalność i świeżość w wyglądzie i zachęca kobiety do wykorzystywania lekkich, subtelnych preparatów, mających wyłącznie rozświetlać oraz odświeżać cerę. W tym makijażu wygląda się modnie oraz młodo. Niewidoczny makijaż pod żadnym pozorem nie polega na tym, iż nie używa się żadnych kosmetyków.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Już teraz zapisz się na depilacja laserowa pach i pozbądź się uciążliwych włosów pod pachami. Włosy w okolicy pach są położone dość głęboko i potrzeba lasera o odpowiedniej długości fali, aby je skutecznie zniszczyć. Włosy pod pachami usuwamy głównie ze względów estetycznych. Sprawdź na stronie jak taki zabieg jest wykonywany.

Dodaj komentarz
Możesz także polubić