Tablice wykonane w myśl zasad Montessori

Atuty korzystania z tablic sensorycznych od producenta Naanaa wood są duże. Głównie, opiekunowie decydując się na taki zakup mają świadomość, że rozbudzą wyobraźnię swojego malucha a także rozwijają jego świat zmysłów. Dziecko korzystając z tablicy może rozbudzić własną ciekawość, jak i wyćwiczy motorykę małą, mając okazję dotknąć różnych tekstur, kształtów, otwierając zamki, zasuwki i obracając kółkami.

Każda tablica sensoryczna dla dzieci rozbudza ich rozwój i dlatego opłaca się ją wybrać. O wiele częściej takie tablice stają się podstawą dużej liczby programów dla żłobków i przedszkoli, które pracują na bazie metodyki Montessori. Tablicę można wykonać samodzielnie, aczkolwiek będąc zdecydowanym na jej zakup uzyskuje się znacznie więcej. Odnoszą się one do wielu zmysłów, są trwale zrobione, a użyte materiały zaliczają się do bezpiecznych. Na stronie https://naanaawood.pl/ umieszczone są wyłącznie te produkty, jakie mają atesty dopuszczające je do dystrybucji. Odpowiednio zaprojektowane tablice uczą maluchy wykorzystania różnego rodzaju narzędzi. W taki sposób dzieci wiedzą, w jaki sposób radzić sobie z własną motoryką.

Tablice od podanego producenta nie tylko rozwijają zdolności motoryczne, ale też: siłę, wyobraźnię, elastyczność a także koordynację wzrokowo – ruchową. Nie bez znaczenia jest także to, że może rozwinąć się rozumienie przestrzenne, czyli znaczenie: pustego, pełnego, objętości, wagi, a także kompetencji społecznych i językowych. Tego typu pomoc edukacyjna jaką są tablice sensoryczne jest warta uwagi dla pociech w każdym przedziale wiekowym i posiadających różne zdolności. W głównej mierze natomiast sprawdzi się w wypadku dzieci mających problem z przetwarzaniem bodźców, autyzmem albo ADHD. Zabawa z udziałem tablic sensorycznych znacząco wesprze rozwój dzieci. Tablica manipulacyjna na jakiej umieszczone są poszczególne materiały pozwoli dziecku zaaranżować wszystkie zmysły, przez relację z tym, co jest na niej umieszczone.

Na witrynie sklepowej umieszczone są różne tablice, wobec czego można decydować się na te elementy, jakie dostosowane będą do danego dziecka. W przedszkolach i w szkołach nauczyciele mogą wykorzystać tablice manipulacyjne również do tego, by pomagać dzieciom rozwijać kompetencje językowe. Uczniowie mogą uczyć się słownictwa przykładowo wtedy, gdy poszczególne elementy przyczepiają do tablicy lub wyrazy dopasowują do przedmiotów. Doświadczenia sensoryczne z tablicami przynoszą przesłanki do świetnej zabawy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić