Rozrywka oraz nauka – tablice dla potomstwa

Zabawki przekazane dla najmłodszych dzieci, innymi słowy tych, jakie nie mają za sobą jeszcze pierwszego roczku, powinny być wykonane ze nadzwyczajną dbałością o ich bezpieczeństwo. Absolutnie niemożliwe są wobec tego małe detale, jakie dziecko może przypadkiem połknąć. W związku z tym wypada eliminować małe klocki, zabawki z jajka niespodzianki i inne tego typu przedmioty, albowiem łatwo się nimi zakrztusić. Dzieci w ciągu pierwszego roku ząbkują, w związku z tym naturalne jest, iż zabawki lądują w buzi.

Fabrykowane są specjalne gryzaki gumowe, przeznaczone oczywiście na okres ząbkowania. Inne zabawki muszą posiadać taką fakturę oraz kształt, aby nie pokaleczyć dziąseł podczas gryzienia. Podobnie z ostrością i długością: wszystko co może zostać włożone przez przypadek do oka, ucha, powinno być odstawione do czasu, aż dziecko podrośnie. Bo cera jest szczególnie wrażliwa w tym czasie, zaleca się zabawki posiadające atesty alergiczne. Wiadomo, ze prawidłowiej wydać trochę więcej, lecz na sprawdzoną zabawkę czy tablice manipulacyjne, niż na tani bubel z targu, jaki ma prawo być dla dziecka szkodliwy. Można dopuścić trochę mniejsze zabawki niż te, które pojawiały się do tej pory.

Albowiem jest to czas pierwszych prób mowy oraz poznawania coraz większej ilości bodźców dźwiękowych, warto zainwestować w zabawki interaktywne. Najpoprawniej jeżeli w jakiś sposób angażują dziecko. Zazwyczaj w tym wieku posiada ono już umiejętność chodzenia i ćwiczy chwytliwość dłoni i refleks. Skutkiem tego wszelkie zabawki wyrzucające piłki, czy też takie, jakie wymagają bardziej precyzyjnego trafienia w właściwy przycisk będą korzystne. Dziecko powoli poznaje otaczający świat.

Sprawdzają się wówczas wprowadzane po raz pierwszy książeczki obrazkowe. Należałoby przeglądać je razem z dzieckiem oraz czytać głośno nazwy. Dotyczy to też bajek, jakie pomagają dziecku poznawać mowę. Ciekawym urozmaiceniem są także zabawki imitujące odgłosy zwierząt, nieraz uwzględnione w dziecięcych syntezatorach oraz nieraz wmontowane jako głośnik maskotki. Klocki dużych rozmiarów także będą należyte w tym wieku, najważniejsze jest wcześniejsze sprawdzenie ich małych elementów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić