Psycholog dla dziecka radzi – jakim sposobem leczyć nerwicę u potomka?

Własnością charakterystyczną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wskazanej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń kategoryzuje się między innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, w wielu przypadkach zwane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się strachu bez żadnych przyczyn.

Jego nasilenie jest tak ogromne, że czujący go człowiek rozpoczyna się panicznie obawiać – pomóc ma prawo terapeuta dziecięcy gdańsk. Stąd także objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami lęku doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od analogicznych doznań w sytuacjach możliwego zagrożenia. Napady strachu nie mają zakresu ciągłego, są w stanie niemniej jednak pojawić się wielokrotnie w przeróżnych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub też ucisk w skroniach, a też często pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś kiepskiego, umrze, lub też ulegnie wypadkowi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić