Pożyczki dla firm zagranicznych – wszystko co powinieneś wiedzieć

Po wygranych przez partię kierującą w naszym kraju dodatkowych już wyborów parlamentarnych, można usłyszeć coraz silniejsze głosy, iż ostatecznie nadszedł czas naprawiania kraju. Ma to być odpowiedź na zarzuty opozycji, że premier łata tylko dziury budżetowe, nie martwiąc się o zadbanie o zdrowe struktury gospodarcze w Polsce. Jedną z naszych największych bolączek, jest zbytnie zadłużenie w stosunku do całego budżetu. Co prawda daleko nam do Włoch czy Grecji, jednakowoż ocieramy się o próg, który zapisany jest w konstytucji polskiej.

Wszyscy zaintrygowani są zgodni, ze najlepszym rozwiązaniem byłoby zachęcić zagraniczny kapitał do jeszcze lepszego wchodzenia na skonstruowany przez nas rynek. To naturalnie dzięki temu nie tylko ujarzmiłoby się bezrobocie, czego doświadczyliśmy już parę lat temu. Budżet kraju miałby dodatkowe wpływy, co pozwoliłoby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Projektem rządu na jeszcze szybsze inwestowanie w naszym kraju, ma być stworzenie szczególnego banku dla zagranicznych inwestorów. Ma on udzielać inwestorom pożyczki oraz kredyty, jakie mają być w głównej mierze dotowane przez budżet, a w konsekwencji niżej oprocentowane oraz tańsze – kredyt dla firm bez zaświadczeń. Poza tym zasady przyznawania takich pożyczek czy kredytów mają być uproszczone. Zamiast długiego oczekiwania na decyzję, opierać się można na centralnym banku danych wszystkich firm zagranicznych, z którego wpłynęłyby wszystkie wymagane do podjęcia decyzji dane. To symbolizowałoby udzielenie pożyczki w ciągu doby.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić