Pogrzebowy zakład – na co zwracać uwagę podczas wyboru

Wybór zakładu pogrzebowego tylko w pierwszej chwili wydaje się prosty. Tak naprawdę w wielu przypadkach się okazuje, że rodzina zmarłej osoby jest w tak kiepskim stanie, że na wiele rzeczy nie zwraca zupełnie uwagi. A to wykorzystują nagminnie nieuczciwe firmy, które mocno naciągają na niepotrzebne koszty albo mocno zawyżają ceny za usługi. Dlatego też nawet w obliczu tego smutnego wydarzenia warto zachować spokój i jednak na parę kwestii zwrócić uwagę.

Przede wszystkim taki Zakład pogrzebowy powinien się znajdować w miarę możliwości blisko miejsca pochówku. Pozwoli to uniknąć tracenia czasu na dojeżdżanie w celu załatwienia wszystkich spraw, ale też w pewien sposób ograniczy także wydatki. Rzecz jasna całkowicie odmiennie wygląda sytuacja, jeżeli zgon miał miejsce gdzieś dalej, wówczas będzie niezbędne przewiezienie ciała. Do tego celu trzeba dysponować specjalistycznym pojazdem a także mieć niezbędne zezwolenia, a nie każdy zakład takie będzie posiadał.

Z pewnością duże znaczenie będą też miały ceny usług, a tym jest niekiedy bardzo różnie. Mimo że usługi pogrzebowe z reguły się nie różnią od siebie specjalnie zakresem, to w praktyce różne firmy bardzo różnie ustalają cenniki. Część z nich życzy sobie dopłat za każdą dodatkową rzecz, i w efekcie końcowym po zliczeniu wszystko może się okazać, że się zapłaci dużo więcej niż u konkurentów. Z tego też powodu należy sprawdzić wcześniej wybrany zakład, na przykład taki jak Mój Anioł, i się dowiedzieć wszystkich istotnych szczegółów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić