Ocieplanie budynku – wszystko o podłożach

Ocieplanie budynku powinno się rozpoczynać od podstawy, innymi słowy inaczej rzecz ujmując od fundamentów. To naturalnie dzięki stosowaniu specjalistycznych półproduktów ocieplających fundamenty można w zdecydowanym stopniu polepszyć ich stabilność. Poza tym takie powłoki izolacyjne występujące pod postacią umyślnie do tego celu dopasowanego styropianu, są niejako pierwszą barierą zabezpieczającą, która jak nie spojrzeć w zdecydowanym stopniu chroni powierzchnię czy to ścian fundamentowych czy też piwnicznych przed oddziaływaniem nieprzydatnych czynników zewnętrznych, takich jak choćby nadmierna wilgotność.

Styropian na fundament zazwyczaj występuje pod dwojakimi postaciami – pal cmc. W wypadku napomkniętych już uprzednio ścian fundamentowych oraz piwnicznych zwykle stosuje się styropian charakteryzujący się względnie niedużą gęstością. Sytuacja prezentuje się nieco inaczej, gdy w grę wstępuje zabezpieczenie odpowiedniej warstwy zabezpieczającej fundamenty przed działaniem wody. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zdecydowanie twardszego styropianu.

Należałoby w tym momencie wspomnieć także o innym materiale, czyli wełnie szklanej, jaka w własnej charakterystyce jest niezwykle podobna do płyt wełny mineralnej. Przy ocieplaniu pomieszczeń odkrywających się bądź całościowo lub też w większej części pod ziemią służy styropian na fundament. Po samej nazwie styropianu można wywnioskować, że oprócz ocieplania ścian piwnicznych znajduje on także zastosowanie przy konstruowaniu bariery izolacyjnej w obrębie fundamentów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić