Najchętniej wybierane przez właścicieli domów rodzaje materiałów opałowych

W naszej strefie klimatycznej zimą pojawić się mogą temperatury poniżej zera, z tego też powodu ogromną rolę odgrywa ogrzewanie pomieszczeń. Osoby mieszkające w blokach z reguły mają je zapewnione albo z pobliskiej elektrociepłowni lub używają piecyków gazowych, zaś mieszkańcy domów muszą o wszystko zadbać sami. W domach instalowane są rozmaite rodzaje pieców, nadal niejednokrotnie spotkać można kotły na paliwa stałe, typu węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, który z opałów będzie zastosowany, zależy od budowy kotła i jego parametrów.

Poszczególne rodzaje opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym względem także należy wszystko policzyć przed zimowymi zakupami. Bardzo dobre właściwości jeżeli chodzi o cieplną wydajność ma ekogroszek. Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania klienci otrzymują produkt niezwykle wydajny, zużycie jakiego jest najmniejsze spośród wszystkich innych. Nie kosztujący tyle, ale też i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten typ paliwa uznaje się za ekologiczny oraz nowoczesny, wytwarza się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie taki pellet jest znacznie wydajniejszy niż zwykłe drewno, a poza tym cechuje się małą zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem zaczął się cieszyć pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest stosunkowo niska cena sprzedaży, która wynosi ponad dwa razy mniej niż cena węgla, lecz z uwagi na opałową wartość potrzeba go będzie także dwa razy więcej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić