Na czym polega proces legalizacji wag stosowanych w handlu

Branża handlowa powszechnie korzysta z różnego rodzaju wag. Są one przede wszystkim używane do ważenia różnych spożywczych produktów, lecz sporo innych rzeczy też jest sprzedawanych w takiej formie. Aby jednak takie urządzenie mogło być legalnie wykorzystywane w sklepie, to musi spełniać szereg parametrów technicznych. Przede wszystkim będzie tu chodziło o dokładność mierzenia, która musi być zgodna z aktualnie obowiązującymi przepisami. W przypadku typowej sprzedaży granica błędu pomiaru nie może przekroczyć 5g, w przeciwnym wypadku urządzenie nie będzie mogło być używane. Przy zakupie nowej wagi dysponuje już ona legalizacją ustaloną przez wytwórcę.

Aktualnie używane one być mogą przez dwa lata, i po tym okresie czasu trzeba je ponownie sprawdzić. Tego typu wtórna legalizacja wag samochodowych będzie ważna przez kolejne dwa lata, ale może być wielokrotnie powtarzana.

Zdecydowana większość współczesnych modeli wag jest na tyle dobra, że bez żadnych problemów może pracować przez nawet kilkanaście lat, i będzie przy tym zachowywać odpowiednią precyzję. Niezwykle istotne jest to, że na urządzeniu znajdować się musi znamionowa tabliczka oraz świadectwo legalizacji. Jeśli tego nie będzie lub coś zostanie uszkodzone, to takiej wagi nie można legalnie używać w handlu, a dodatkowo naraża się w ten sposób na jakieś kary. Aktualnie nie ma żadnych problemów z tym, aby taką legalizację zrobić. Na naszym rynku funkcjonuje bowiem wiele firm, które się zajmują takimi usługami, wystarczy tylko się do którejś zgłosić.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić