Konsumencka upadłość – czy będzie to sposób na wyjście z zadłużenia

Całkiem niedawno jeszcze uzyskanie kredytu na dużą sumę nie było dużym problemem. Dlatego dużo ludzi korzystało z takiej możliwości, zapominając niekiedy że każdy z takich kredytów w pewnym momencie trzeba będzie zacząć spłacać. A życie toczy się bardzo różnie, czasami przytrafiają się różne sytuacje losowe czy choroby, które uniemożliwiają spłatę posiadanych zobowiązań.

To nie jest łatwa sytuacja, bowiem mogą się wtedy uaktywnić firmy windykacyjne i komornicy, a to dodatkowo pogarsza i tak niełatwą sytuację takiego dłużnika. Aktualnie dla takich osób istnieje jednak szansa na pozbycie się swoich długów, a jest nią upadłość konsumencka. Taka opcja w naszym prawie się pojawiła w 2009 roku, i skorzystać z niej miało okazję sporo osób, którym naprawdę pomogła stanąć na nogi. Bardzo pomocne w takich sytuacjach są najróżniejsze prawne kancelarie, które pomogą przygotować odpowiednie dokumenty i uchronią przed jakimiś pomyłkami.

Jeśli ktoś jest tym zainteresowany, to taką kancelarię bez problemów znajdzie w internecie, wpisując na przykład w wyszukiwarce hasło prawnik upadłość konsumencka. Żeby się można było starać w ogóle o taką formę umorzenia długów, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą i nie spłacać zobowiązań przez okres co najmniej trzech miesięcy. Po złożeniu wszystkich dokumentów do sądu ten dokładnie przeanalizuje całą sytuację dłużnika i zdecyduje co dalej robić. Jeśli długi były efektem zaniedbania czy celowego działania, to wówczas odpowiedź będzie odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić