Jakim sposobem znaleźć właściwą pracę?

Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był awalistą odszukania należytej pracy. Niestety czasy się zmieniają i warunki również. Coraz więcej wychowanków wyższych studiów zasila szeregi ludzi bez pracy. Mało tego, czasami doskonali zawodowcy, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą także mają trudności ze znalezieniem pracy – ażeby to zmienić, zajrzyj na praca od zaraz. Osoby wracające zza granicy, gdzie zajmowały eksponowane stanowiska, niejednokrotnie bardzo odpowiedzialne, mają poważne problemy ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słyszą od potencjalnych pracodawców, że mają zbyt wygórowane wymagania. Jak sami przyznają kłopot tkwi w braku znajomości i tak nazywanych pleców.

Statystyki są bolesne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z lepszym wykształceniem stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Profesjonaliści twierdzą, iż ludzi kończących wyższe studia jest coraz to więcej, tudzież jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – przede wszystkim na niektórych uczelniach osobistych. Rynek jest przesycony humanistami i zawodowcami od marketingu oraz zarządzania. Inżynierów, jakich naprawdę brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze jesteśmy w stanie spotkać rozmaitych szefów lub menadżerów.

Niektórych nie intryguje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy też orientacja. Istotne są wyniki w pracy. Jeśli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego dyrektora. Ale zdarzają się okazy, jakie pragną tobą zawładnąć. Nie ważne, że praca to dla ciebie priorytet, iż zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, iż twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedorosłego emocjonalnie bossa ważne jest to, kim jesteś po pracy. I wobec tego jeśli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w firmie. Nie przyznaj się, że jesteś szczęśliwym rodzicem więcej niż jednego potomka. Obszerna rodzina to wystarczający powód dla twojego dyrektora byś musiał dorabiać na boku u konkurencji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+
    Dodawanie strony firmowej do baz firm to inwestycja w przyszłość – zdobywasz nowych klientów i rozwijasz swój biznes. Wizytówki firmowe w katalogach są skutecznym narzędziem marketingowym. To sposób na promocję firmy i przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Katalog stron z artykułami – zobacz informacje o bazach NAP.

Dodaj komentarz
Możesz także polubić