Jakie są podstawowe rodzaje opon do wózków widłowych

Użytkowanie widłowych wózków, podobnie jak i wielu innych pojazdów, wiąże się co jakiś czas z potrzebą wymienienia opon. W czasie pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w części przypadków nawet dość szybko. Tempo zużywania się opony zależne jest chociażby od tego, na jakich nawierzchniach takie wózki jeżdżą i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Chełm będzie zbyt mocno zużyta, to będzie ją trzeba wymienić na nową, ponieważ dalsza eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Obecnie najpopularniejsze są dwa rodzaje tego typu opon, które się różnią ceną i właściwościami. Najbardziej popularne są pneumatyczne opony do wózka widłowego Lubartów, wyposażone niejednokrotnie w dętki. W związku z tym że są wypełnione powietrzem, to posiadają bardzo dobre właściwości amortyzujące.

Bardzo dobrze się sprawdzają do jeżdżenia po nierównych podłożach, oraz przewożenia wymagających ostrożności, delikatnych rzeczy. Pośród tej rodziny opon najczęściej stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem samochodowe opony. W wielu zastosowaniach lepiej jednak się sprawdzą pełne opony. Cały środek jest w nich wypełniony mieszanką gumową, co przekłada się na dużą odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. W ich przypadku nie ma kłopotu z przebiciem i stratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma bardzo duże znaczenie. Lecz ten typ opon charakteryzuje się też nieco mniejszą elastycznością, dlatego się nie sprawdzi w sytuacjach, kiedy będzie trzeba przewozić jakieś delikatne przedmioty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić