Jakie prace można wykonać przy pomocy przewiertów sterowanych

Pod ziemią jest ukryta niesamowicie duża ilość najróżniejszych przewodów, kabli i rur. Niejednokrotnie znajdują się one pod obecną infrastrukturą, taką jak na przykład drogi, place czy budynki. Lecz mogą się pojawić sytuacje, gdy jest potrzeba położenia czegoś nowego, i do tej pory przeważnie było to robione poprzez zrobienie kanału o odpowiedniej głębokości. Jednak nie w każdym przypadku takie rozwiązanie jest możliwe do wykonania, kiedy przykładowo przeciągnąć trzeba rurę pod szeroką ulicą czy rzeką. W takiej sytuacji mogą przyjść z pomocą przeciski kretem, które pozwalają na realizację tego typu robót bez żadnego ingerowania w infrastrukturę znajdującą się na powierzchni.

Zalety tej technologii są niezaprzeczalne, i dlatego cieszy się ona obecnie coraz większą popularnością. Głównie z tego powodu, że takie przeciski pod drogami można wykonać w praktycznie każdych warunkach, wystarczy jedynie odpowiednio dobrać parametry i głębokość. Sterowane przewierty świetnie sprawdzają się przede wszystkim na terenach zabudowanych, gdzie albo trzeba by było uszkodzić znajdujące się tam obiekty, albo też prowadzić instalację jakąś okrężną drogą.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy będą do pokonania jakieś trakty komunikacyjne, typu tory kolejowe czy drogi. Przeciski kretem w wielu przypadkach są też lepszą opcją, niż instalacja poprowadzona górą, na przykład nad rzekami czy kanałami. Przewierty realizować również można, jeżeli na planowanej drodze instalacji będzie się znajdować jakieś wzniesienie albo góra.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić