Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy stanu swoich zębów

Większość z nas słyszy od maleńkiego, że trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej je szczotkując przynajmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej ważne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u dentysty, co pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Zaleca się, żeby taki przegląd był robiony przynajmniej raz na rok.

W wielu gabinetach nie będzie on nic kosztował, w innych trzeba będzie za niego zapłacić jakąś niewielką opłatę. Podczas przeglądu dentysta sprawdzi dokładnie stan całego uzębienia, ale też i dziąseł, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeśli zostaną zauważone jakieś dziury, to z reguły będą one niewielkie i bardzo łatwe do zaplombowania.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 300 złotych. Lecz jeżeli taka dziura się powiększy i trzeba będzie wykonać leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stan zapalny, a za tym z pewnością nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto co najmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to może poszukać w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa dostanie listę dentystycznych gabinetów, przy wyborze pasuje też sprawdzić opinie klientów, jakie również bez problemów się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić