Jak wybrać odpowiednią tablicę manipulacyjną dla dziecka

Jedną z bardziej popularnych zabawek edukacyjnych w ostatnim czasie są tablice manualne. Tablice te są niezwykle proste do wykonania, a równocześnie świetnie zwracają dziecięcą uwagę i rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Producenci tablic oferują ogromną ich różnorodność. W sklepach znaleźć można tablice małe i duże, o kilku czy nawet kilkudziesięciu częściach.

Elementy takich tablic też bywają niezwykle różnorodne, przez co dorośli mogą dobrać taki ich układ, który będzie najodpowiedniejszy dla ich malucha. Ceny za tablice edukacyjne zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a w przypadku największych mogą kończyć na kilkuset. W dużej mierze są uzależnione od jakości wykonania oraz od tego, co na nich jest przymocowane. Lecz taka tablica manipulacyjna zostać również może samodzielnie wykonana. Jeśli ktoś ma choć trochę manualnych zdolności, to bez większych problemów poradzi sobie z czymś takim. W pierwszej kolejności należy zacząć od przygotowania odpowiedniej podstawy.

Wykonana ona może być z drewnianej deski, świetnie będzie się też do tego nadawała sklejka o odpowiedniej grubości. Sklejkę czy deskę należy dociąć do odpowiedniego wymiaru, a następnie dokładnie zeszlifować rogi, aby nie pozostawić żadnej ostrej krawędzi. Po przemalowaniu odpowiednią dla dzieci farbą zabrać się można za dokręcanie pozostałych elementów. Te mogą być ogromnie zróżnicowane, w zależności od tego co zostanie znalezione. Bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju kółka, pokrętła i przełączniki, które uczą maluchy różnych nowych ruchów, ucząc jednocześnie wytrwałości i cierpliwości.

Na takiej tablicy przyczepić również można przedmioty z klawiszami, przykładowo telefon komórkowy, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeśli rodzice nie boją się hałasów, to pomyśleć również można o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, te elementy bardzo dobrze stymulować będą słuch malucha. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać o tym, że tablica edukacyjna musi zapewnić pełne bezpieczeństwo dla maluchów, z tego też powodu nic nie może od niej odpadać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić