Jak przyzwyczaić czworonoga do zostawania w mieszkaniu – szkolenie czworonogów pomoże

Czworonóg, który nie znosi zostawać sam w domu to dla właściciela nie lada kłopot. Pies zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc subtelnie – nieznośnie. Wyje oraz niszczy wszystko dookoła, notorycznie także załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę sprzątania, a na dodatek jeszcze ma obowiązek wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia zazwyczaj ma swoje podłoże w okresie szczenięcym – nie jest wykluczone, że pies przeżył coś, co wywołało u niego traumę. Co zatem w takiej sytuacji ma prawo zrobić właściciel? Przede wszystkim czworonoga do zostawania w domu należy przyzwyczaić – jeżeli właściciel w przesadny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Można rozpocząć od wybitnie prostych treningów takich jak zamykanie pieska samego w pokoju na kilka minut bądź wybrać się na wyjątkowe szkolenie żeby uzyskać pomoc – szkolenie psów mokotów. Prócz tego nie można też pozwalać psu na gryzienie różnych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z mieszkania wolno zabrać w pierwszej kolejności czworonoga na dłuższy spacer – niech się poprawnie wybiega i zmęczy.

Wychodząc, warto zostawić mu jego ukochane zabawki. Eksperci są zdania, iż jeżeli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien oraz później sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym aspekcie, powinien zameldować się ze swym czworonogiem do profesjonalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli oraz niedoli, nigdy nie musimy niepokoić się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić