Jak dbać o porządne działanie serwera – listwy PDU

Serwer wbrew uniwersalnemu mniemaniu nie jest żadnym narzędziem, lecz jest to po prostu program komputerowy, jaki świadczy usługi na rzecz innych oprogramowań, które korzystają z innych kompów, połączonych w sieć. Usługa ta oznaczana jest hostingiem oraz jest przeważnie świadczona standardowo przez jakiegokolwiek dostawcę internetu. Udostępniane przez serwery dane to pliki, bazy danych, lecz także łącza internetowe czy urządzenia zewnętrzne (peryferyjne) jak na przykład drukarki czy skanery. W potocznym rozumieniu serwerem oznacza się cyklicznie komputer, który świadczy takie usługi, co sprowadza się w większości wypadków do udostępniania zasobów innym pecetom i pośrednictwie w przekazywaniu danych pomiędzy poszczególnymi komputerami.

Funkcję serwera może pełnić szablonowy komputer, niemniej jednak jego możliwości nie są wtenczas porównywalne z tym, co można aby osiągnąć dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu serwerowemu oraz zastosowaniu sprzętu przeznaczonego jedynie do tej roli, jakie powinno być dobrze zasilane – listwa pdu. Specjalistyczny serwer jest dopasowany do pracy ciągłej, bez żadnych przerw, dzięki posiadaniu rozległego (pojemnego) dysku twardego (w większości wypadków SCSI) oraz rozległą ilość pamięci RAM.

Prócz tego każdy dobry serwer ma dosyć efektywne procesory i płyty kluczowe zdolne obsłużyć dwa, cztery czy też więcej procesorów. By serwer był urządzeniem niezawodnym musi mieć co najmniej dwa wkomponowane zasilacze rodzaju hot-plug i oprócz tego zasilanie awaryjne, zaś pomieszczenie, w jakim się znajduje powinno być klimatyzowane.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić