Hydraulika siłowa – gdzie się ją stosuje

Branża przemysłowa wykorzystuje od dawna elementarne prawa fizyki, jakie są znane od wielu lat. I od dawna główna zasada funkcjonowania maszyn opartych o te prawa jest niezmienna, chociaż oczywiście zmieniły się bardzo mocno możliwości technologiczne. Jednym z takich rozwiązań jest siłowa hydraulika, która używana jest powszechnie w licznych przemysłowych branżach. Zapewne każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w jakiej łyżka połączona jest paroma wężami z pozostałą częścią pojazdu.

W tych przewodach znajduje się płyn lub olej, za pomocą jakiego jest przenoszona siła między pompą a siłownikami odpowiedzialnymi za ruch. Te trzy elementy, czyli przewody, pompa oraz siłowniki stanowią najprostszy układ hydrauliki siłowej. W wielu przypadkach w takich mechanizmem mogą się pojawić dodatkowe elementy, na przykład takie jak rozmaite wersje zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie roboczego ciśnienia, jakie następnie przekazane zostaje do siłowników przy pomocy wytrzymałych wężów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i pozostałymi pojazdami układy hydrauliki siłowej stosowane są w dużej ilości branż. Powszechnie można je znaleźć w maszynach budowlanych, rolniczych, ładowarkach czy dźwigach, ale również sprzęcie górniczym czy energetycznym. Ich plusem jest wysoka niezawodność połączona z mało skomplikowaną prostą budową. Oraz duża oferta części zamiennych, jakie bez problemów można zamówić odwiedzając jakiś pompa hydrauliczna sklep, działający w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić