Gdzie się stosuje przegrody i kurtyny z folii PCV

PCV jest bardzo często używanym materiałem, ze względu na swoje niezliczone zalety. Nie tylko spotkać je można w mieszkaniach i domach, lecz coraz częściej też po nie sięga przemysł. To tworzywo sztuczne jest całkowicie odporne na wodę i wilgoć, lecz również i wielu chemicznych związków, dlatego bardzo dobrze się sprawdza jako różne osłony. Folia PCV jest z jednej strony elastyczna, i można ją wielokrotnie zginać we wszystkie strony, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Posiada przy tym duży poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, przez co nie istnieje duże ryzyko uszkodzenia elementów, które są z niej zrobione. Z tego też powodu taka właśnie folia PCV stosowana jest bardzo często na różnego rodzaju kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę nachodzących na siebie pionowych pasków, jakie da się rozsunąć aby przejść albo przejechać wózkiem. Przy takich kurtynach istotna jest jeszcze jedna rzecz, a mianowicie izolacja cieplna. PCV to materiał, jaki chroni świetnie przed utratą temperatury w dużo lepszym stopniu niż chociażby zwykłe drewno.

Przez to przegrody wykonywane z niego są bardzo funkcjonalne i praktyczne, ponieważ nie ma potrzeby ich otwierania, a równocześnie są świetną barierą oddzielającą dwa pomieszczenia o różnej temperaturze. O ile przy kurtynach używane folie mogą mieć nawet kilka milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze wymagają folii znacznie cieńszej. Która jak pokazuje praktyka w pełni będzie pochłaniała niebezpieczne dla otoczenia świetlne promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić