Do czego jest nam potrzebny net?

Wiadomo, że jeśli korzystamy z czegoś zanadto długo oraz zaczyna nas to coraz bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Podobnie jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być nieniepokojący. Został stworzony w celu ułatwiania wszystkim życia. Jednakże, kiedy trwonimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to powodować uzależnienie. Zwykle rozpoczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz to więcej czasu surfując po internecie, korzystając z serwisów społecznościowych lub też grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu ma prawo objawiać się nadpobudliwością, agresją (przede wszystkim u dzieci i nastolatków), odczuwaniem jakiegokolwiek niedosytu, kiedy przynajmniej parę razy dziennie nie odwiedzimy serwisu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąś grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

Teraz to właśnie dzięki internetowi możemy stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, chociaż to dość w szeregu przypadków się zdarza, lecz kradzieży danych, zdjęć, plików z komputera. Żeby zapobiec temu musimy stosować środki ostrożności, pomiędzy innymi programy antywirusowe.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić