Czy warto zdecydować się na podłogę bambusową?

Wybór podłogi jest niezwykle znaczącym etapem w trakcie aranżacji naszego wnętrza. Zajmuje ona rozległą przestrzeń każdego mieszkania. W następstwie tego tak istotny jest jej kolor oraz materiał z którego jest wykonana. Podczas jej zakupu musimy zwrócić uwagę na walory estetyczne oraz użytkowe. Gdy kupimy podłogę o intensywnym kolorze musimy pamiętać o jej dopasowaniu do takich detalów jak ramy okienne czy parapety.

Należyty kolor podłogi może także skorygować mankamenty stworzonego przez nas mieszkania. Dzięki niej drobne pomieszczenia mogą nabrać wszechstronności oraz głębi. W sprzedaży są także panele podłogowe o niezwykle nowatorskiej barwie takiej jak zieleń oraz pomarańcza. Ich wykorzystanie nadaje pomieszczeniom charakteru, jednakże sam zakup list wykończeniowych jest bardzo kłopotliwy. Podczas wyboru nie należy się kierować ceną, ponieważ podłogi nie nabywamy codziennie.

Jakość paneli jest niesłychanie istotna dla pomieszczeń takich jak kuchnia lub garaż. Nie należałoby także inwestować w droższe panele do pokojów w jakich mamy zamysł przykryć je matą lub ewentualnie dywanem. Interesującą opcją są także podłogi bambusowe – deski bambusowe. Wiele osób gdy słyszy o panelach podłogowych, myśli o cienkich deseczkach nie posiadających nic wspólnego z prawdziwą, wytrzymałą drewnianą podłogą. Nie jest to prawdą ponieważ panele drewniane są poprawniejszym wydaniem prostej podłogi wykonanej choćby z najdroższego drewna. Idealne pokrycie przestrzeni dopuszczalne dzięki najnowszym technologiom zezwoliło na wytworzenie paneli drewnianych. O ich wytrzymałości decyduje wykonanie. Przednia warstwa drzewa jest pokryta kilkoma warstwami lakieru i utwardzana promieniowaniem UV.

Powłokę tą nazywamy licową, w szeregu przypadków jest pokryta woskiem w celu ochrony przed zanieczyszczeniami. Panele podłogowe z drewna, też posiadają trzy warstwy. Drugą jest także płyta wiórowa. Trzecia natomiast to sztampowa sklejka w szeregu przypadków oklejona folią aby zabezpieczyć panele przed wilgocią. Co najistotniejsze panele drewniane są elastyczne w przeciwieństwie do szablonowej podłogi drewnianej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić