Czy warto pomyśleć o kupnie do domu francuskiego buldoga

Szukając psa do swojego domu zastanowić się trzeba nad kilkoma sprawami. Każda rasa będzie bowiem miała nieco inne cechy charakteru i wymagania, i koniecznie to należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku małych dzieci czy starszych osób, z którymi mieszkać powinny wyłącznie łagodne, spokojne rasy. Z pewnością jedną z najbardziej polecanych są buldogi francuskie. Te psy nie są jakoś bardzo duże, ponieważ z reguły ich waga nie przekracza piętnastu kilo. A posiadają takie cechy, dzięki którym stają się od razu uwielbianymi domownikami.

Przede wszystkim są bardzo wesołe i radosne, przyzwyczają się szybko się do opiekunów. Nie mają żadnego problemu z resztą zwierząt, choć samce tej samej rasy mogą być atakowane. Świetnie dogadują się z dziećmi, i wykazują ogromną cierpliwość nawet w przypadku wymyślnych zabaw. Jednocześnie codzienna opieka nad nimi nie należy do trudnych i uciążliwych. Jak wszystkie psy będą wymagać codziennego wyprowadzania, ale spacery wcale nie muszą intensywne i długie. Trzeba jednak pamiętać że są psami towarzyskimi, z tego też powodu przebywanie samemu w domu nie będzie im dobrze służyć.

Natomiast trzeba zadbać o ich zdrowie, gdyż dosyć często chorują i potrzebują odwiedzić weterynarza. Jeśli ktoś decydował się będzie na zakup takiego psa, to powinien to zrobić wyłącznie w jakieś pewnej hodowli. A taką bez problemów można znaleźć w internecie, na przykład wpisując w wyszukiwarce słowa buldog francuski szczenięta.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić