Budowa domu a spisanie umowy z ekipą budowniczą – dozór budowniczy doradza

Jeszcze przed należytym przystąpieniem do budowy własnego wymarzonego domu poprawnie jest rozpisać sobie poszczególne etapy realizacji prowadzonej przez nas inwestycji, aby niczego nie przeoczyć, by formalności, jakich jest absolutnie niemało w takich sytuacjach, przebiegały sprawnie.

Oczywiście wstępne czynności, na samym początku należącej do nas drogi do wejścia w posiadanie już wybudowanego domu, rozpocząć wypada od poszukania odpowiedniej działki pod konstrukcję, dopiero w owym czasie można przeglądać projekty domów, dostępne zarówno w Internecie, jak i w specjalnych katalogach na przykład udostępnionych przez poszczególne pracownie architektoniczne.

Dopiero po przeliczeniu później posiadanych środków pieniężnych i tych możliwych do uzyskania w formie kredytu hipotecznego, należałoby jest zastanowić się nad wyborem ludzi, jacy fizycznie wykonają opisującą nas inwestycję. W tym względzie warto jest polegać na naszych znajomych, czy też ich znajomych, jacy już zlecali realizacje budowy domu mieszkalnego oraz mogą z czystym sumieniem powierzyć nam tych ludzi – wykonawców danych inwestycji.

Na początku współpracy prawidłowo jest określić, jak w ogóle będzie przebiegała budowa domu, na jaki zakres prac umówimy się z szefem ekipy budowniczej, prawidłowo jest także – w pierwszej kolejności ustnie – określić wszystkie detale naszej klarownej współpracy przy realizacji inwestycji. Też jeśli gra toczy się o nadzór – nadzór inwestorski poznań. Potem trzeba koniecznie przelać nasze uzgodnienia na papier, przy czym istotne będzie, by zawarte ustalenia stanowiły szczegółowo o wszelkich relacjach wzajemnych, by umowa określała jasno termin zarówno rozpoczęcia, jak oraz zakończenia inwestycji, wynagrodzenie, jakie będziemy zobowiązani uiścić w sytuacji odbioru zakończonej inwestycji i braku jakichkolwiek obiekcji odnoście wykonania realizacji budowy.

Jeśli kierownik naszej klarownej ekipy zdecyduje się, iż chce wynająć do konkretnego etapu budowy, wykonania praktycznych prac podwykonawcy, na przykład elektryka, może to zrobić tylko po uprzednim uzgodnieniu tego z inwestorem głównym, inaczej z nami. Na to konkretne ustalenie też należy sporządzić należytą umowę, w postaci aneksu do umowy głównej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić